Aysu Makina

Aysu makine 21.yy. Türkiye’sinde Avrupa birliği standartlarında Türkiye ve Avrupa’daki Gıda üreticilerine Ayran, yoğurt, mayalı süt, krem peynir, su, meyve suyu tahin, pekmez, çikolata kreması, boza, bal, reçel vb. yoğun ürünler ile tüm sıvı gıda ürünleri ve endüstriyel ürünlerin dolumları için yüksek kalitede üretim sağlar.

1992 yılında Ankara Ostim’ de 200m2 lik bir atölyede Fikri SARI ve Avni SARI’ dan oluşan kadrosu ile Türk Sanayisindeki yerini almıştır.Kuruluşun ilk yıllarında küçük sermayeli bir şirket olarak işe başlayan Aysu makine Türkiye’de süt ürünleri ile ilgili gıda sektöründeki kaliteli dolum makineleri eksiğini fark edip ağır ama emin adımlarla ayran, süt, yoğurt dolum makineleri üretmeye başlamıştır. 2000 li yılların başında gelişen teknolojiye ayak uydurarak yeni tezgahlar alınmış AR-GE çalışmaları neticesinde Rotary tipi dolum makineleri üretimine başlanmıştır.Yeni tip makineler Avrupa standardında üretilmekte olup, Avrupalı sanayicilerinde rağbet ettiği bir şirket olmuştur.

Avrupa Birliğine giriş sürecinde üretilen tüm makineler Avrupa Birliği Standartlarında ve CE ve ISO 9001:2008 belgeli üretilmeye başlanmış olup, buna paralel olarak gerek organizasyon gerekse teknikte hızla gelişen Aysu Makine 1992 yılında iki kişilik bir kadroyla çıktığı bu yola 2012 yılında direkt ve dolaylı olarak iş imkanları yarattığı onlarca Mühendis, Teknisyen, Beyaz Yakalı Personel ve İşçisiyle Türk ekonomisine katkıda bulunup faaliyetini sürdürmektedir.

Hizmetlerimiz

  • Ayran Dolum Makinası
  • Süt Dolum Makinası
  • Tahin & Pekmek Dolum Makinaları
  • Bal, Reçel Makinaları

Referanslarımız